AdWords(Ads) Nedir?

Adwords, dünyanın en yaygın olarak kullanılan arama motoru Google'ın, reklam hizmetidir. Yeni müşteri bulmak, marka bilinirliğini artırmak veya e-ticaret sitesi olan firmaları için satışlarını arttırmak gibi amaçlar doğrultusunda bir markanın satış-pazarlama hedefleri için önemli bir platformdur.

Google AdWords Reklam Modelleri

Arama Ağı Reklamları

Bu sayfada yaptığınız reklamlarda yazılı arama sonuçlarının bulunduğu alana verilen tüm reklamlar Google Adwords Arama Ağı Reklamları kategorisine girer.

Görüntülü Reklam Ağı

Google'ın iş ortakları sayfalarında 'banner' reklamları olarak bilinen reklamlardır. Yapışkan reklamlar olarakta bilinen remarketing çalışmaları bu hizmet çatısı altında verilmektedir.

Video Reklamları

YouTube'da videolardan önce veya video akış sırasında yapılan çeşitli reklamların uygulandığı hizmettir.

Alışveriş Reklamları

E-Ticaret sitenizin, Google'ın izin verdiği ürünlerde, çoğunlukla arama sonuçlarının üzerinde yer alarak ürün ismi, fiyatı ve satıcısının belirtildiği reklam çalışmalarıdır.

Aklınızda Soru İşareti Kalmasın,
Sıkça Sorulan Sorular

Karar verdiğiniz andan itibaren, reklam görünümlerini, anahtar kelimeleri ve reklam uzantılarını bitirmemiz yaklaşık 1 gündür. Arından Google'ın onayına sunuyoruz. Google bu reklam onay süresine 'Çoğu reklam 1 iş günü içinde incelenir.' der. Çoğu zaman da sözünde durarak gün içerisinde onaylamaya gayret eder. Sonuç olarak maksimum 24 saat sonra reklamlarınız yayında olur.
Hizmet herhangi bir ürünü satın alırken olduğu gibi tek bir rakamda değildir. Reklamcılık bizim için önemli bir hizmet başlığı olduğu için, bu alanda sektörden farklı bir şekilde ücretlendirme sistemi geliştirdik. Bu ücretlendirme şeklimizi, yapılacak görüşmelerde aktarmayı tercih ediyoruz.
1

Sektör ve Rekabet Analizi

Reklam yayınına başlamadan önce, reklamlardan beklentilerinizi anlayarak sektör ve rekabet araştırması yapıyoruz. Bu araştırmaların ardından internet site veya sayfalarınızın kalitesini ölçüyor, arından ihtiyaca uygun reklam alanlarına karar veriyoruz.

2

Bütçelendirme ve Ölçümlendirme

Yapılan analizlerin ardından, müşterimize gereken bütçeyi iletiyoruz. Müşterimiz bunu kendi ön gördüğü bütçe ile karşılaştırarak, altında veya üstündeyse geri bildirimlerine göre nihai karara bağlıyor ve reklamlara start veriyoruz.

3

Reklam Yayını

Reklamları, bizden talep edilen ve bizim uygun gördüğümüz platform ve kriterlerde yayınına başlıyoruz. Her gün bu reklamların kontrollerini ve optimizasyonlarını yaparak, takvim dönümünde performans değerlendirmesi yapıyoruz.

HEMEN TEKLİF AL